25 Aralık 2015 Cuma

TAŞERONA KARŞI BİR İMZADA SİZ VERİN
TAŞERONA KARŞI BİR İMZADA SİZ VERİN


Kamuda kadrolu işçilerle birlikte yan yana çalışan, aracı şirket değişse de aralıksız çalışmaya devam eden taşeron işçiler, adalete ve vicdana aykırı bir şekilde asgari ücretle sefalet koşullarında yaşamaya çalışmaktadırlar. 

Kamu hizmetleri sürekli, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesine ilişkin bütün işler, daimi iş niteliğindedir. Bu nedenle kamu hizmetlerinde taşeron çalıştırılması hukuka uygun değildir. 


Mahkemeler, verdikleri kararlar ile bu haksızlığı tescil etmektedirler. Bu haksızlığın toplum vicdanında yara oluşturması üzerine 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan milletvekilliği seçimi öncesinde hükümetinizi oluşturan parti de dahil şu anda TBMM’de yer alan bütün siyasal partiler taşeron işçilerin kadroya alınacağına dair vaatlerde bulunmuştur. 


Oluşan bu mutabakata uygun olarak asıl iş- yardımcı iş ayrımı yapılmaksızın kamuda, şirketler aracılığıyla çalıştırılan tüm taşeron işçilere kadro verilmesi için gereğini arz ederiz.


İmza için buraya lütfen


https://www.change.org/p/t%C3%BCm-ta%C5%9Feron-i%C5%9F%C3%A7ilerine-kadro-istiyoruz?recruiter=90988813&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink