15 Kasım 2017 Çarşamba

Güvenceli Çalışma İnsanca Yaşam İstiyoruz!


Genel Başkanımız Remzi Çalışkan, Genel Sekreter Cafer Konca, Eğitim Daire Başkanı Mahmut Şengül, Örgütlenme Daire Başkanı Taner Şanlı, Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak ve şube yönetimi katılımıyla taşeronluk sistemine karşı Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nde çalışan üyelerimizle birlikte “Güvenceli Çalışma İnsanca Yaşam”için basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasından önce yapılan yürüyüşte; ‘Taşeronluk kaldırılsın insanca yaşamak istiyoruz’, ‘Kadro hakkımız, söke söke alırız’ ve ‘Statü değil, kadro istiyoruz’ yazılı dövizler taşındı.
Sendikamız Genel Başkanı Remzi Çalışkan konuşmasında;" taşeron şirket işçisine kadro meselesi politikaya malzeme yapılmamalı insan emeğiyle oynanmamalıdır" diyerek şunları belirtti:
” Taşeron şirket işçilerine kadroyu biz her zaman talep ettik, ancak bugün söylenen biçimi ile değil. Özel statülü, özel sözleşmeli kadro ile değil. Biz ayrımsız, bu ülkede emek üreten ve taşeroluk sistemine mahkum edilen bütün arkadaşlarımıza, sadece kendi üyelerimize değil, ayrımsız herkese kadro istiyoruz. Kamu hizmeti ihaleye verilmez. Kamu için çalışan  işçilerin alın terinin karşılığını, emeğinin karşılığını kamu vermelidir, araya karbon kağıdına, rantçılara, taşerona gerek yok. ”dedi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder